Malý a musí tam být vše – realizace

Uběhl rok od prvních návrhů malého bytu a přes radikální změny návrhu jsme se dostali k finální realizaci.

První návrhy malého bytu byly přijaty s nadšením, ale na následných schůzkách s investorem jsme došli k závěru, že bude lepší nedělat lůžko v patře. Primárně bude byt využíván na pronájem, a ne každému schody k posteli vyhovují. To si vyžádalo kompletně návrh změnit. Zásadní změnou bylo rozhodnutí, že se přehodí okno s dveřmi. Tím se vstup přiblížil k WC a celkovou změnou konceptu se WC oddělilo od hlavního prostoru bytu. Druhou zásadní myšlenkou byl návrh dát do patra místo postele koupelnu. Výška stropu to umožňovala, a tak jsem se pustil do návrhů.

Po vstupu do bytu je po pravé straně WC a naproti dveřím vstup do koupelny. Do zádveří se podařilo umístit i šatní skříň. Po schůdkách se sestupuje do samotného bytu, garsonky. Postel je nyní na zemi a zajíždí pod sprchový kout. Zasunutá tedy slouží jako sedací souprava, ve vysunutém stavu jako postel. Lůžko v prostoru nepřekáží a dá se kolem něj snadlo projít, i když je rozložené. Kuchyň je částečně skryta za vystupující konstrukcí sprchového koutu. Na kuchyň navazuje úložný prostor, který jsem se snažil využít na maximum. Ze sestavy skříní vyjíždí jídelní stůl, který se dle potřeby může vysunout pro dvě, nebo čtyři osoby. Opět tedy chytré řešení jak využít místo. V návrzích se počítalo i s malým pracovním místem u okna, které zatím nebylo realizováno.

Tento interiér je důkazem, že i malý prostor se dá efektivně zařídit. Vyřešit takovéto zadání není jednoduché a nepřichází hned. O to více potěší jeho úspěšná realizace :-)

Kontaktujte mě

Dizajn interiéru je proces, který vyžaduje kreativitu, plánování a pozornost k detailům. Je to investice do vašeho pohodlí a spokojenosti v každodenním životě. Nebojte se experimentovat a spolupracovat s profesionály, pokud potřebujete pomoc při přetváření svého domova na místo, které vás bude inspirovat a těšit každý den.