Aleš Rejman

Co o mne asi nevíte...

  • Začal jsem od píky! Vyučil jsem se uměleckým truhlářem. Učení jsem zakončil maturitou z českého a anglického jazyka, dějin umění, technik umění a řemesel. Ale jak řekl Jan Amos Komenský: „Teorie zůstane pouhou teorií, pokud nepřikročíme k činu“.
  • Nejlepší školou je… škola života a praxe! Výuční list byl dobrý základ, ale táhlo mne to dál. Následovala Vyšší odborná škola ve Volyni, obor Tvorba nábytku a návrhy interiérů. VOŠ mi poskytla i výbornou praxi – půlroční stáž v interiérovém studiu, vytváření vizualizací zakázek, spolupráce na návrzích konkrétních realizovaných interiérů…
  • Truhlář v univerzitní aule… Na Technické univerzitě ve Zvolenu jsem zahájil, studoval a také dostudoval bakalářský obor Konstrukce dřevěných staveb a nábytku. Zdařilo se! Promován! Stejný scénář proběhl v navazujícím inženýrském studiu oboru Nábytek a výrobky ze dřeva.

Červená nit mého studia a praxe = dřevo a práce s ním. A proto je také dodnes mým koníčkem řezbářství.

Co je pracovně za mnou...

  • Byl jsem truhlář restaurátor v Truhlářství a restaurátorství Jiří Rössler… renovace starožitného nábytku, výroba replik. Krásná práce!
  • Byl jsem projektovým managerem ve společnosti ITAB Shop Concept CZ, a.s…. vedl jsem zahraniční projekt. Zajímavé zkušenosti s prací pro zahraniční klientelu!
  • Byl jsem designérem a pak i vedoucím oddělení designu ve firmě Decoland s.r.o. … Kreativní práce od A do Z aneb jak zapojit mozek, diplomata v sobě, ale i ruce v dílně! Zkušenost k nezaplacení!
  • A co se mi k mé práci dnes mj. také hodí? Zkušenost civilkáře v Jedličkově ústavu a osobního asistenta tělesně handicapované osoby. Dovedu si díky tomumnohem lépe představit, co skutečně vyžaduje interiér takto postižených osob. Co je pro ně skutečně nápomocné, co příliš komplikované a co třeba i opravdu zbytečné!

Kam mne to táhne a jaké je mé profesní zaměření...

  • Zajímám se o návrhy interiérů, nových i rekonstruovaných, jednotlivých místností i interiéru jako celku.
  • Sleduji vývoj v oblasti nábytkového vybavení, barevné i materiálové skladby.
  • A protože je grafický software i mým koníčkem, zpracovávám návrhy v profesionálním softwaru, umožňujícím fotorealistické vizualizace a animace.
Navrhování interiéru je uměním spojit estetiku, funkčnost a osobní styl do jednoho harmonického celku.
Aleš Rejman

Spolupracuji

Kontaktujte mě

Design interiéru je proces, který vyžaduje kreativitu, plánování a pozornost k detailům. Je to investice do vašeho pohodlí a spokojenosti v každodenním životě.
Nebojte se experimentovat a spolupracovat s profesionály, pokud potřebujete pomoc při přetváření svého domova na místo, které vás bude inspirovat a těšit každý den.