Obývací pokoj s jídelnou

Návrh obývací stěny a jídelního koutu slunného bytu ve Stodůlkách.

Zadáním nového projektu bylo dotvoření obývacího pokoje s kuchyní a jídelním koutem. Kuchyň v interiéru již byla, vše ostatní se mělo změnit. Zvláštností prostoru je nepravidelný půdorys a šikmé vysoké stropy.

Na prvním setkání s klientem jsme si stanovili jakým směrem bychom se měli v návrhu ubírat. TV sestava s knihovnou by měla vyplňovat hlavní stěnu a roh místnosti, změnit se má sedací souprava, jídelní stůl a vymyslet něco do prostoru vedle kuchyně u jídelního stolu. Během debaty nad požadavky na nábytek jsme zavrhli velkou knihovnu přes celou stěnu ve které by byla zabudovaná TV. Interiér je krásně slunný, světlý a přišlo mi škoda jej zaplnit velkým kusem nábytku.

Barevnost a materiálová skladba zůstaly otevřené, takže jsem se po pečlivém zaměření interiéru mohl pustit do práce. Hned ze začátku jsem vytvořil tmavou a světlou variantu nábytku, aby měli klienti z čeho vybírat. Výběr padl na světlou verzi v bílém laku a dubové dýze. K finální verzi vzhledu jsme se dostali po několika malých úpravách původního návrhu. Posouvali jsme police, zkoušeli jsme knihovnu až do stropu, vytvořil jsem i několik kombinací laku a dýhy na poličkách za jídelním stolem. Klienti velmi ocenili návrh sedací soupravy s nepravidelnou lenoškou, která se bude vyrábět na míru a také to, že jsem do vizualizací zapracoval zakoupená svítidla, která čekala na pověšení i věrně zobrazil kuchyňskou linku.

Po odsouhlasení finální podoby vzhledu jsme se sešli s truhlářem a probrali všechny detaily. Výroba trvala cca dva měsíce, montáž dva dny. Realizace nábytku se velmi povedla a klienti jsou více než spokojeni. Ještě se bude vyrábět sedací souprava a celý prostor se promění dle vytvořených návrhů.

Kontaktujte mě

Dizajn interiéru je proces, který vyžaduje kreativitu, plánování a pozornost k detailům. Je to investice do vašeho pohodlí a spokojenosti v každodenním životě. Nebojte se experimentovat a spolupracovat s profesionály, pokud potřebujete pomoc při přetváření svého domova na místo, které vás bude inspirovat a těšit každý den.